× Θέματα που αφορούν το περιβάλλον.

φωτοβολταικα στη στεγη

Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #1277 από C.Theo
C.Theo COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED φωτοβολταικα στη στεγη
Γεια σας.Προσφατα ειχα παει σε μια εκθεση με φωτοβολταικα για να βαλω στη στεγη του σπιτιου μου.Μετα απο ερευνα που εκανα εκει βρηκα την εταιρεια Sopray η οποια μου προσφερε φωτοβολταικα πολυκρυσταλλικου πυριτιου 240W τα οποια ειναι κινεζικα, με τιμη 0,85 ανα watt και οι συνεργατες της οι οποιοι κανουν τις εγκαταστασεις.Οι αλλες εταιρειες μου αναφερανε μεγαλυτερες τιμες.Θελω να ρωτησω αν γνωριζει καποιος για τα συγκεκριμενα φωτοβολταικα και αν η τιμη ειναι καλη σε σχεση με την αποδοση τους.Ευχαριστω.

Please Σύνδεση to join the conversation.

Περισσότερα
9 Χρόνια 7 Μήνες πριν #1279 από Bas.B
Bas.B COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED Απ:φωτοβολταικα στη στεγη
C.Theo έγραψε:

Γεια σας.Προσφατα ειχα παει σε μια εκθεση με φωτοβολταικα για να βαλω στη στεγη του σπιτιου μου.Μετα απο ερευνα που εκανα εκει βρηκα την εταιρεια Sopray η οποια μου προσφερε φωτοβολταικα πολυκρυσταλλικου πυριτιου 240W τα οποια ειναι κινεζικα, με τιμη 0,85 ανα watt και οι συνεργατες της οι οποιοι κανουν τις εγκαταστασεις.Οι αλλες εταιρειες μου αναφερανε μεγαλυτερες τιμες.Θελω να ρωτησω αν γνωριζει καποιος για τα συγκεκριμενα φωτοβολταικα και αν η τιμη ειναι καλη σε σχεση με την αποδοση τους.Ευχαριστω.

Φιλε C.Theo,απο προσωπικη εμπειρια σου λεω οτι τα Sopray ειναι πολυ καλα,αλλα σου προτεινω να κανεις και μια ερευνα πανω σε γερμανικα φωτοβολταικα πανελ.Αν θες τσεκαρε το παρακατω link: Γερμανικα φωτοβολταικα.

Περισσότερα
9 Χρόνια 7 Μήνες πριν #1280 από C.Theo
C.Theo COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED Απ:φωτοβολταικα στη στεγη
Bas.B έγραψε:

C.Theo έγραψε:

Φιλε C.Theo,απο προσωπικη εμπειρια σου λεω οτι τα Sopray ειναι πολυ καλα,αλλα σου προτεινω να κανεις και μια ερευνα πανω σε γερμανικα φωτοβολταικα πανελ.Αν θες τσεκαρε το παρακατω link: Γερμανικα φωτοβολταικα.

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.Κατεληξα στα Sopray τελικα.Μετα απο μια πιο εκτενη ερευνα την οποια εκανα ειδα οτι αξιζουν.

Περισσότερα
9 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 7 Μήνες πριν #1281 από enosifotovoltaikon
enosifotovoltaikon COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED Απ:φωτοβολταικα στη στεγη
Τσέκαρε και αυτό το link αν θες, θα βρείς πολλές πληροφορίες
φωτοβολταικα
Τελευταία διόρθωση: 9 Χρόνια 7 Μήνες πριν από enosifotovoltaikon.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.048 δευτερόλεπτα